Za svakog ponešto
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recepti

+3
Illidan
Anja
dex
7 posters

Ići dole

Recepti Empty Recepti

Počalji  dex Uto Feb 26, 2008 7:11 pm

Kanelone (Cannelloni)



Uvod: Ovaj čuveni italijanski specijalitet sam naučio da pripremam na studijama davnih devedesetih, a učitelj je bila moja sestra Zorana Marković (tada Jakovljević). Evo kako to spremaju dokoni studenti Beogradskog univerziteta.
Kanelone su šuplje cevi od tankog testa, dužine 7-8cm, debljine 1-2cm. Peku se u rerni, punjene nečim. Ovo je jedan način pripreme istih, možete ih puniti spanaćem, pečurkama, sirom ili pustite mašti na volju!
Sastojci:
* Za bešamel sos:
- 125g maslaca,
- do 500g lepog belog brašna,
- bar 1 litar mleka,
- nekakva vegeta ili začin C,
- mnogo belog luka (nije obavezan ako ga ne volite!) (kako možete da ga ne volite?!),
- muškatni oraščić.
* Za punjenje kanelona:
- 300g mlevenog svinjskog mesa,
- velika glavica crnog luka (nije valjda da ne volite i crni luk?!),
- 300g pečuraka,
- 2dl belog vina,
- 200g paradajz pirea,
- biber, vegeta, origano (ako i origano ne volite onda će vam računar biti PREFORMATIRAN)
* Ostalo:
- pakovanje kanelona (vidi sliku, ima ih u C marketima, Maxi diskontima, ...)
- 200g rendanog kačkavalja.

Priprema:
* Bešamel sos:
Ovaj divan sos možete koristiti i za prelivanje prženog ili pečenog mesa, piletine, pečuraka, a možete ga mazati i na hleb, jako je ukusan. Elem, na dobro ugrejanom maslacu propržite sitno iseckani beli luk. Dodajte brašno, da masa postane gusta, skoro da se jedva može promešati. Kada brašno bude isprženo, tj. dobije zlatno žutu boju, dodajte mleko i stalno mešajte. Ovo je kritična faza, jer sve to može da se zgrudva, pa zato stalno mešajte uz dodavanje mleka. Kada se to, uz stalno mešanje pretvori u sos, sačekajte da proključa, dodajte vegetu ili so i obavezno strugano muškatno orašče. sklonite sa vatre i još malo promešajte.
* Punjenje kanelona:
Na malo ulja propržite crni luk, pa dodate meso, pa seckane pečurke i vino, i na kraju paradajz pire. Kada bude gotovo dodajte vegetu (so), biber i origano. Mislim da ste ovo pravili, ali nije zgoreg da vas podsetim.
* Veliko finale:
Ustvari, prvo treba napraviti masu za punjenje kanelona, pa tek onda bešamel sos, pošto on hoće i da se stegne ako dugo stoji. U tepsiju za pečenje u rerni sipajte sasvim malo ulja, da istu podmažete. Zatim sipajte polovonu bešamel sosa, pa polovinu rendanog kačkavalja. Na tako pripremljenu površinu ređajte kanelone napunjene pripremljenom masom. Kada sve kanelone naređate, prekrijte ih drugom polovinom kačkavalja i ostatkom bešamel sosa. Iznenadićete se koliko je sada ta posuda teška! U toplu pećnicu (oko 200C) ubacite posudu i pecite kanelone dok se ne ispeku, otprilike oko 20 minuta.
* Serviranje:
Vadite jednu po jednu kanelonu i sipajte u tanjire i sos iz tepsije. Servirajte toplo, uz belo vino npr. Krstač ili Šardone (obavezno hladno). Ova količina je dovoljna za šest osoba, ako nisu previše gladne.

Prijatno!
dex
dex
Admin
Admin

Broj poruka : 110
Godina : 50
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Datum upisa : 24.02.2008

https://dex73.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  Anja Uto Feb 26, 2008 7:44 pm

hahahahahaa dooooobra tema, za nas uvijek gladne cheers
Anja
Anja
Član
Član

Broj poruka : 35
Godina : 34
Lokacija : ... gore iznad oblaka
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  Illidan Sre Feb 27, 2008 1:28 am

/me dr00ls
/me slaps dex for making me dr00l
Illidan
Illidan
Moderator
Moderator

Broj poruka : 24
Godina : 37
Lokacija : Far Far Away
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  shaanxi Ned Mar 02, 2008 12:34 pm

lol ok evo teme u kojoj necu uchestvovati jer ne kuvam previshe Very Happy pustim da tata to radi za mene Very Happy
shaanxi
shaanxi
Član
Član

Broj poruka : 32
Godina : 37
Lokacija : Mozirje/Piran, Slovenija
Datum upisa : 01.03.2008

http://www.myspace.com/shaanxi13

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  Vlade Čet Mar 06, 2008 12:00 pm

ja mislim da je ovo pravi deo foruma za firmu lol!

Vlade
Član
Član

Broj poruka : 22
Godina : 35
Lokacija : Arilje, Srbija
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  iwana87 Pet Mar 07, 2008 12:14 pm

hehe a recept bi bio "uzmesh kintu odesh do grada i kupish pljeskawicu"i Very Happy
iwana87
iwana87
Moderator
Moderator

Broj poruka : 19
Godina : 36
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  Anja Pet Mar 07, 2008 1:16 pm

... danas su meni dali u zadatak da rucak napravim.. i ne samo to, jos i da ODLUCIM sta! :/:/
Anja
Anja
Član
Član

Broj poruka : 35
Godina : 34
Lokacija : ... gore iznad oblaka
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  dex Pet Mar 07, 2008 2:47 pm

Oho pa lepo Anja. Hajde podeli sa nama tvoj ručak ovde, pa možda se neko momče zainteresuje Very Happy Ko zna, ako se pokažeš kao dobra domaćica, možda te i udamo lol!
dex
dex
Admin
Admin

Broj poruka : 110
Godina : 50
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Datum upisa : 24.02.2008

https://dex73.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  Anja Pet Mar 07, 2008 4:15 pm

aaaaaaaaaa pojedeno je! nista od toga da dijelim s vama.. SmileSmile nitko se nije bunio ( mozda zato jer su bili jako gladni) ali sve u svemu... Wink
Anja
Anja
Član
Član

Broj poruka : 35
Godina : 34
Lokacija : ... gore iznad oblaka
Datum upisa : 25.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  snejana Sub Mar 08, 2008 7:28 pm

ja bi rado jela cevape zaboravila sam i ukus

snejana
Član
Član

Broj poruka : 16
Lokacija : FRANCUSKA
Datum upisa : 02.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty recept od dex

Počalji  snejana Pet Apr 11, 2008 7:42 pm

izvini dex a gde si video da se sardane vino pije hladno ma niposto gubi potpuno ukus pokusaj ga piti u normalnoj temperaturi pa ces da vidis razliku

snejana
Član
Član

Broj poruka : 16
Lokacija : FRANCUSKA
Datum upisa : 02.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  dex Pet Apr 11, 2008 8:42 pm

snejana ::izvini dex a gde si video da se sardane vino pije hladno ma niposto gubi potpuno ukus pokusaj ga piti u normalnoj temperaturi pa ces da vidis razliku

Ma ja sam tako naleteo na recept na internetu i tako ga postovao u izvornom obliku (ne menjajuci pri tom ništa). Ja nisam autor tog teksta, tako da ne odgovaram za sadržaj istog i i ne mogu garantovani za istinitost podataka u tom tekstu. Ali ako mi se ukaže prilika da probam to vino, reći ću ti svoje utiske. Možda ga je neko od članova ovog foruma probao (mislim na vino), pa može da ti kaže nešto više o tome.
Pozdrav Very Happy
dex
dex
Admin
Admin

Broj poruka : 110
Godina : 50
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Datum upisa : 24.02.2008

https://dex73.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu